Başlangıç ve Ara Sıcaklar

Antalya Vahap Restaurant - Menü

The role of a good cook ware in the preparation of a sumptuous meal cannot be over emphasized then one consider white bread

Başlangıçlar

Steak Tartar

Steak Tartar, ince doğranmış dana filetosu, kapari, kornişon, soğan, maydanoz, dijon hardalı ve yumurta sarısı ile hazırlanan, kızarmış ekmek dilimleri ile servis edilen bir Fransız klasiğidir.

Peynir Tabağı

Ezine peyniri, rokfor peyniri, cheddar peyniri, kaşar peyniri, kızartılmış melba ekmeği, kurutulmuş kayısı, incir ve ceviz eşliğinde servis edilir.

Carpaccio Di Monza

Marine edilmiş bonfile dilimleri üzerinde crispy roka, parmesan peyniri, balsamic sos ve çekilmiş karabiber eşliğinde servis edilir.

Ara Sıcaklar

The role of a good cook ware in the preparation of a sumptuous meal cannot be over emphasized then one consider white bread

Yaprak Ciğer

Yaprak Ciğer, ince dilimlenmiş dana ciğerinin unlanıp kızartılmasıyla hazırlanır ve sumaklı soğan, maydanoz, domates dilimleri ile sıcak servis edilir.

İçli Köfte (Haşlama)

İçli Köfte (Haşlama), ince bulgur, irmik ve baharatlarla hazırlanan dış harcın içine kıyma, soğan, ceviz ve baharatlarla hazırlanan iç harç konularak şekillendirilir ve haşlanarak servis edilir.

İçli Köfte (Kızartma)

İçli Köfte (Kızartma), ince bulgur, irmik ve baharatlarla hazırlanan dış harcın içine kıyma, soğan, ceviz ve baharatlarla hazırlanan iç harç konularak şekillendirilir ve kızartılarak servis edilir.

Lahmacun

Lahmacun, ince açılmış hamurun üzerine yayılan kıyma, domates, biber, soğan, sarımsak ve baharat karışımının fırında pişirilmesiyle hazırlanan, limon dilimleri ve maydanoz ile servis edilen lezzetli bir Türk klasiğidir.

Fındık Lahmacun

Fındık Lahmacun, küçük boyutlarda açılan hamurun üzerine yayılan kıyma, domates, biber, soğan, sarımsak ve baharat karışımının fırında pişirilmesiyle hazırlanan, limon dilimleri ve maydanoz ile servis edilen mini lahmacundur.

Ceviz Lahmacun

Ceviz Lahmacun, ince açılmış hamurun üzerine yayılan kıyma, ceviz, domates, biber, soğan, sarımsak ve baharat karışımının fırında pişirilmesiyle hazırlanan, limon dilimleri ve maydanoz ile servis edilen özel bir lahmacun çeşididir.

Karides Güveç

Karides Güveç, tereyağı ve sarımsakla sotelenen karideslerin domates, biber, soğan ve çeşitli baharatlarla harmanlanıp güveçte pişirilmesiyle hazırlanan, üzerine kaşar peyniri rendesi serpilerek sıcak servis edilen lezzetli bir deniz ürünü yemeğidir.

Karides Tava

Karides Tava, un ve baharatlarla harmanlanmış karideslerin kızgın yağda çıtır çıtır olana kadar kızartılmasıyla hazırlanan, limon dilimleri ve taze yeşilliklerle servis edilen lezzetli bir deniz ürünü yemeğidir.

Patates Kızartması

Patates Kızartması, ince dilimlenmiş patateslerin altın rengi alana kadar kızgın yağda kızartılmasıyla hazırlanan, tuz serpilerek servis edilen, çıtır çıtır ve lezzetli bir atıştırmalıktır.

Yoğurtlu Taze Patates Kızartması

Yoğurtlu Taze Patates Kızartması, taze patates dilimlerinin önceden haşlanması ve ardından kızgın yağda kızartılmasıyla hazırlanan, üzerine sarımsaklı yoğurt ve taze nane ile servis edilen hafif ve lezzetli bir atıştırmalıktır.

İstiridye Mantarı

İstiridye Mantarı, zengin ve kremamsı bir dokuya sahip, ızgara veya sote edilmiş olarak sunulan, çeşitli yemeklerde kullanılan ve besleyici özelliklere sahip lezzetli bir mantar çeşididir.

Bademli İçli Pilav

Bademli İçli Pilav, tereyağında kavrulmuş iç pilavın içine çıtır çıtır kavrulmuş bademlerin eklenmesiyle hazırlanan, üzerine taze yeşilliklerle süslenen, zengin ve lezzetli bir pirinç yemeğidir.

Kuru Dolma

Kuru Dolma, kuru yapraklarla hazırlanan ve iç harcıyla doldurulan, genellikle pirinç, kuru soğan, kuş üzümü, fındık veya ceviz gibi malzemelerin kullanıldığı, zeytinyağı ve limon suyu ile servis edilen geleneksel bir Türk yemeğidir.

Tavalar

The role of a good cook ware in the preparation of a sumptuous meal cannot be over emphasized then one consider white bread

Kekikli Et

Kekikli Et, önceden marine edilmiş dana veya kuzu etinin taze kekik, sarımsak, zeytinyağı ve baharatlarla harmanlanarak ızgarada veya tavada pişirilmesiyle hazırlanan, yoğun aromalı ve lezzetli bir et yemeğidir.

Soslu Küşleme

Soslu Küşleme, önceden marine edilmiş küşlemelerin, genellikle domates, biber salçası ve baharatlarla hazırlanan özel bir sos eşliğinde ızgarada veya fırında pişirilerek servis edildiği, lezzetli ve doyurucu bir et yemeğidir.

Osmanlı Güveci

Osmanlı Güveci, dana eti veya kuzu etinin, patlıcan, patates, biber, domates, soğan ve sarımsak gibi sebzelerle birlikte güveç kaplarında pişirilerek hazırlanan, zengin baharatlarla lezzetlendirilen ve sıcak olarak servis edilen geleneksel bir Osmanlı yemeğidir.

Çoban Kavurma

Çoban Kavurma, dana veya kuzu etinin doğranıp tereyağında kavrulmasıyla hazırlanan, biber, domates, soğan ve baharatlarla zenginleştirilen, sote edilmiş sebzelerle birlikte servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir et yemeğidir.

Saç Kavurma

Saç Kavurma, ince doğranmış dana veya kuzu etinin, genellikle sac adı verilen geniş metal tepsi veya tavada yüksek ateşte kızartılarak hazırlanan, biber, domates, soğan ve baharatlarla zenginleştirilen, sıcak olarak servis edilen geleneksel bir Türk yemeğidir.

Et Sote

Et Sote, doğranmış dana veya kuzu etinin yüksek ateşte kısa sürede pişirilerek hazırlanan, genellikle sebzelerle birlikte sote edilen, lezzetli ve hızlı bir et yemeğidir.

Tavuk Sote

Tavuk Sote, doğranmış tavuk etinin tereyağı veya zeytinyağında kavrulmasıyla hazırlanan, genellikle sebzelerle birlikte sote edilerek yapılan, hafif ve lezzetli bir tavuk yemeğidir.

Spagetti Bonfile

Spagetti Bonfile, ince dilimlenmiş dana bonfile etinin, zeytinyağı ve sarımsakla kavrulmasıyla hazırlanan, domates sosu ve baharatlarla tatlandırılan, üzerine haşlanmış spagetti ile servis edilen lezzetli bir İtalyan yemeğidir.

Soslu Spagetti Bonfile

Soslu Spagetti Bonfile, ince dilimlenmiş dana bonfile etinin, zeytinyağı ve sarımsakla kavrulmasıyla hazırlanan, üzerine lezzetli domates sosu ve çeşitli baharatlar eklenerek tatlandırılan, haşlanmış spagetti ile servis edilen lezzetli bir İtalyan yemeğidir.

Kremalı Brokoli Mantar Soslu Bonfile

Kremalı Brokoli Mantar Soslu Bonfile, ızgarada pişirilmiş dana bonfile etinin, zengin kremalı bir sos eşliğinde, hafifçe sotelenmiş brokoli ve mantar ile servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir yemektir.

Sebze Sote

Sebze Sote, çeşitli taze sebzelerin, genellikle doğranmış biber, domates, patlıcan, kabak ve soğan gibi malzemelerin tereyağında veya zeytinyağında hızlıca pişirilmesiyle hazırlanan, sağlıklı ve lezzetli bir yemektir.