Dana – Kuzu Kargas

Antalya Vahap Restaurant - Dana & Kuzu Kargas

Dana Kargas

The role of a good cook ware in the preparation of a sumptuous meal cannot be over emphasized then one consider white bread

Tereyağlı Bonfile

Tereyağlı Bonfile, özenle hazırlanmış dana bonfile etinin, tereyağında kısa süreli bir şekilde pişirilerek lezzetlendirildiği, yumuşak ve zengin bir tat sunan, lüks ve keyifli bir yemektir.

Bonfile Sarma

Bonfile Sarma, ince dilimlenmiş dana bonfile etinin içine genellikle peynir, ıspanak veya mantar gibi malzemelerle doldurularak rulo şeklinde sarılması ve ardından fırında veya tavada pişirilerek hazırlanan, lezzetli ve gösterişli bir yemektir.

Taze Otlu Bonfile

Taze Otlu Bonfile, özel olarak seçilmiş taze otların, genellikle maydanoz, dereotu ve fesleğen gibi aromatik bitkilerin ince doğranarak hazırlanan harcın, bonfile etiyle birlikte sarılıp pişirilmesiyle elde edilen, taze ve nefis bir et yemeğidir.

Taze Otlu Antrikot

Taze Otlu Antrikot, özenle seçilmiş taze otların, genellikle maydanoz, dereotu ve fesleğen gibi aromatik bitkilerin ince doğranarak hazırlanan harcın, antrikot etiyle birlikte marine edilip pişirilmesiyle elde edilen, lezzetli ve aromatik bir et yemeğidir.

Bonfile Lokum

Bonfile Lokum, ince dilimlenmiş dana bonfile etinin, genellikle ıspanak, peynir veya mantar gibi malzemelerle doldurulup rulo şeklinde sarılarak hazırlanan, daha sonra dilimlenip tavada kızartılarak veya fırında pişirilerek servis edilen, lezzetli ve gösterişli bir et yemeğidir.

Antrikot Steak

Antrikot Steak, genellikle sığırın bel kısmından kesilen ve mükemmel bir doku ile marbling (damlacıklı yağ) içeren bir dilim et olan antrikotun, özenle hazırlanıp ızgarada veya tavada pişirilerek servis edilen, lezzetli ve gösterişli bir et yemeğidir.

Bonfile Sarma

Bonfile Sarma, ince dilimlenmiş dana bonfile etinin içine genellikle peynir, ıspanak veya mantar gibi malzemelerle doldurularak rulo şeklinde sarılması ve ardından fırında veya tavada pişirilerek hazırlanan, lezzetli ve gösterişli bir yemektir.

File Şatobriyan

File Şatobriyan, ince dilimlenmiş dana fileto etinin, genellikle tereyağında kısa süreli bir şekilde pişirilmesiyle hazırlanan, hafif ve lezzetli bir et yemeğidir.

Dana Madalyon

Dana Madalyon, ince dilimlenmiş dana etinin genellikle ızgarada veya tavada hızlıca pişirilerek hazırlanan, yumuşak ve lezzetli bir et yemeğidir.

Dana Şaşlık

Dana Şaşlık, dana etinin özel olarak seçilmiş parçalarından hazırlanan, genellikle ızgarada pişirilerek servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir et yemeğidir.

Kuzu Kargas

The role of a good cook ware in the preparation of a sumptuous meal cannot be over emphasized then one consider white bread

Kuzu Külbastı

Kuzu Külbastı, kuzu etinin özel olarak seçilmiş parçalarından hazırlanan, genellikle ızgarada pişirilerek servis edilen, yumuşak ve lezzetli bir et yemeğidir.

Kuzu Küsleşme

Kuzu Küşleşme, kuzu etinin tereyağında veya zeytinyağında kısık ateşte uzun süre pişirilerek hazırlanan, yumuşak ve lezzetli bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Pirzola

Kuzu Pirzola, kuzu etinin kemikli dilimlenmiş parçalarından hazırlanan, genellikle ızgarada veya fırında pişirilerek servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Çöp Şiş

Kuzu Çöp Şiş, kuzu etinin kemiksiz parçalarından hazırlanan, genellikle şişe dizilerek ızgarada veya mangalda pişirilen, lezzetli ve keyifli bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Beyti

Kuzu Beyti, özel olarak hazırlanmış kuzu kıymasının baharatlarla harmanlanıp şişe sarılıp ızgarada pişirilmesiyle hazırlanan, daha sonra lavaş ekmeği ile sarılarak servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir Türk yemeğidir.

Kuzu Böbrek Izgara

Kuzu Böbrek Izgara, özenle hazırlanmış kuzu böbreklerinin genellikle ızgarada pişirilerek servis edildiği, aromatik ve lezzetli bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Kafes

Kuzu Kafes, kuzu etinin kaburga kısmından kesilen ve genellikle ızgarada veya fırında pişirilerek hazırlanan, lezzetli ve gösterişli bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Yürek Izgara

Kuzu Yürek Izgara, özenle hazırlanmış kuzu yüreklerinin genellikle ızgarada pişirilerek servis edildiği, besleyici ve lezzetli bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Kaskı

Kuzu Kaskı, kuzu etinin özel olarak hazırlanmış kısmından elde edilen, genellikle kızartılarak veya ızgarada pişirilerek servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Yürek Şiş

Kuzu Yürek Şiş, özenle hazırlanmış kuzu yüreklerinin şişlere dizilerek ızgarada veya mangalda pişirildiği, lezzetli ve besleyici bir kuzu yemeğidir.

Kuzu Kaburga

Kuzu Kaburga, kuzu etinin kaburga kısmından kesilmiş parçalarından hazırlanan ve genellikle ızgarada veya fırında pişirilerek servis edilen, lezzetli ve doyurucu bir kuzu yemeğidir.